Każdego dnia, w jakiejkolwiek minucie a nawet sekundzie na świecie są spełniane miliony różnorodnego rodzaju przelewów.

Najpopularniejszym ich typem jest przelew wynagrodzenia za wykonywaną pracę, lecz jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ powodów do przelania pomiędzy kontami rozmaitych sum pieniędzy może być właściwie wiele.

Przelewy to również nierozłączna część jednego z rodzajów kont - osobistych.

Jest podstawowym kontem jakie może posiadać każda osoba fizyczna bezsprzecznie pełnoletnia. Zezwala ono na zapłacenie za zakupy bez potrzeby pójścia do bankomatu, wystarczy jedynie podać sprzedawcy kartę i następnie wpisać kod PIN, i za zakupy mamy już zapłacone a jako dowód otrzymujemy rachunek. Założenie takiego konta trwa kilkanaście minut i jest banalnie proste, właściwie to większa część związanych z tym formalności wypełnia za nas pracobiorca banku, my zazwyczaj sprawdzamy czy dane są wpisane odpowiednio, oraz podpisujemy umowę. Po otrzymaniu karty do bankomatu i kodu PIN możemy w każdym miejscu oznaczonym kartą zapłacić za zakupy, paliwo lub usługi różnorodnego rodzaju jak na przykład w salonie kosmetycznym. Niezwykle istotne jest by zapisać sobie przykładowo w telefonie numer do należytego działu banku pod jakim jesteśmy w stanie zablokować możliwość korzystania z karty do bankomatu.

Jest to wymagane w razie stwierdzenia przez nas kradzieży, zezwoli to na zabezpieczeniu naszych środków walutowych chwilowo znajdujących się na koncie oraz zezwoli namierzyć złodzieja, gdy będzie próbował z niej korzystać..