Większość ludzi luksus kojarzy się z dużymi pieniędzmi, a więc upominki luksusowe to rzeczy, za które trzeba zapłacić duże pieniądze – markowe ubrania i dodatki, wieczne pióra za kilkaset złotych (jest to często synonim luksusowego, drogiego prezentu) czy też drogie perfumy bądź inne kosmetyki od znanych projektantów.

Nie zawsze jednakże luksus jest związany z wysoką ceną, choć rzeczywiście wysoka jakość często idzie w parze z wysoką ceną.

Czy więc warto darować tego rodzaju upominki? Luksusowe, gdy są dobrej jakości, zdecydowanie tak, cena jednak powinna być mniej ważna.
Z pewnością jest duża liczba osób, które, kupując upominki dla bliskich, pragną im zaimponować albo okazać swoje uczucia manifestując gotowość do wydania znacznej sumy.

Znajduje to wyraz w kupowaniu markowych rzeczy, nie zawsze jednakże są to przedmioty pożądane oraz w dobrym guście. Także pośród produktów postrzeganych jako luksusowe (głównie przez wzgląd na dużą cenę) można natrafić na buble, rzeczy tandetne bądź też po prostu niewłaściwie dobrane do preferencji danej osoby. Nie warto kupić sztucznego futerka od Oscara de la Renty kobiecie, która preferuje zupełnie inny styl czy też kupować perfum o mocnym zapachu amatorce świeżych nut, nawet jeśli kosztują one kilkaset złotych i są sygnowane przez dom mody Chanel. Warto zatem zachować w tym dużą dozę zdrowego rozsądku i lepiej zastanowić się nad swoim wyborem, mniej patrząc na metki i producenckie loga.

Jeśli chodzi o to, jakie prezenty warto wręczać, można mieć obiekcje co do ich ceny czy innych kwestii, ale jedna ich cecha nie ulega wątpliwości – na pewno powinno się wręczać upominki dobrej jakości. To właśnie jakość jest najważniejsza, ponieważ wskazuje na to, że pragnęło się obdarować daną osobę tym, co będzie jej sprawiało radość i dobrze służyło, a nie po prostu wywiązać się z obowiązku. Taki przedmiot także zawsze będzie doceniony i wywoła entuzjazm, można też być pewnym, iż będzie służył przez długi czas, ciągle świadcząc o uczuciach tego, kto prezent wręczył. Przedmioty takie wcale nie muszą być bardzo kosztowne, warto więc to rozgraniczać..
Więcej porad tutaj: oryginalny prezent na rocznicę ślubu

<< Poprzedni